Kes ja kuidas võistlevad?


Debate@Europe turniiril on kaks erinevat kategooriat: keskkooliõpilased ja tudengid. Need kategooriad omavahel ei võistle. 

Mõlemas kategoorias toimub arvestus:
  • Riikide vahel, ehk siis selgub, kes on kõige tublim väitlusriik. Seega aitavad kõik turniiril osalejad kaasa Eesti võidule.
  • Rahvusvahelisel tasandil individuaalsete kõnelejate vahel - saadud kõnelejapunktide keskmise järgi arvutatakse välja, kes on viie riigi parimad spiikrid.
  • Individuaalsete kõnelejate seas Eesti arvestuses: vaatame, kes eestlastest on kõige parem individuaalne kõneleja. Selles arvestuses osalemiseks tuleb kaasa lüüa vähemalt kolmes väitluses!
  • Aktiivseimad osavõtjad eestlaste seas - neid, kes löövad kaasa pidevalt, aprillist oktoobrini. Me arvame, et võidavad niikuinii kõik, kes turniirist osa võtavad, aktiivseimaid tahame ka tunnustada. 

Igaks juhuks tuleb mainida, et kindlasti pole see Debate@Europe turniir mõeldud ainult neile, kes on juba väga-väga head väitlejad! Mitmed turniiril osalevad riigid saadavad võistlema just oma algajaid väitlejaid, seega ei ole tarvis karta, et teie väitlusoskused või inglise keel on liiga halvad! 


Mida võitjad saavad?

  • Karikaid, nänni ja au ning kuulsust jagub parimatele kõnelejatele nii rahvusvahelises arvestuses kui eestlaste arvestuses.
  • 15 Eesti väitlejat ja 5 kohtunikku sõidavad novembri lõpus Amsterdami väitlusüritusele, kuhu tuleb kokku ca 100 noort kõikidest turniiril osalenud riikidest. 15 väitleja hulgas saavad olema nii parimad kõnelejad kui aktiivseimad osalejad. Võimalus on kõikidel! :)
              

Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon.Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.