Eesti Väitlusseltsi õpik "Arutlev haridus"

Väitlemise õppimise ja õpetamise hõlbustamiseks leiate allolevalt lingilt Eesti Väitlusseltsi arutleva hariduse õpiku. Tasub silmas pidada, et õpikus käsitletakse Karl Popperi väitlusformaati, mida koolinoorte võistlustel enam ei kasutata. Selle asemel kasutatakse KK-formaati, mille juhendi leiab vasakult menüüst "Väitlusformaadid" alt.

Õpiku elektrooniline versioon

Näidisväitluse DVD


Tähelepanu! Kui teie koolis toimib väitlusklubi või õpetatakse valikainet "Kõne ja väitlus", anke palun endast teada e-posti aadressil kristin.parts@debate.ee ning soovi korral saadame teile TASUTA 10 paberkoopiat õpikust ning 10 paberkoopiat õpiku juurde kuuluvast töövihikust. Teie kanda jääb ainult saatmiskulu (ca €5), v.a juhul, kui tulete ise komplektile järgi.

Õpik räägib arutlemiseks vajalikest olulistest oskustest teoreetilisel tasandil ning toob näiteid konkreetsetest harjutustest, mida arutlemiseks kasutada nii koolitunnis kui väitlusklubis. Õpik on mõeldud väitlusklubide juhendajatele ja õpetajatele, kes õpetavad valikkursust "Kõne ja väitlus" või soovivad kasutada väitlusmetoodikat ainetunnis.

Lisaks õpikule on meil õpetaja jaoks ka palju teisi väitluse õpetamiseks vajalikke materjale, mille kohta saab põhjalikumalt lugeda siit.