Rahvusvahelised võistlused

IDEA noortefoorum (IDEA Youth Forum)

varem Kesk- ja Ida-Euroopa Meistrivõistlused, al. 2004. a. K. Popperi väitluse maailmameistrivõistlused


1995 - Ungari, Tata
Väitlejad: Artur Taevere, Andreas Kaju, Kert Lõbu
Treener: Katrin Aava
Kohtunik: Mihkel Rebane

1996 - Tsehhi, Celakovice
Väitlejad: Kert Lõbu, Mihkel Pere, Margo Loor
Treener: Katrin Aava
Kohtunik: Erko Karing
Üldkogu: Mihkel Rebane

1997 - Läti, Jurmala
Väitlejad: Artur Taevere, Andreas Kaju, Mihkel Pere
Treener: Katrin Aava
Kohtunik: Kristjan Rattus

1998 – Bulgaaria, Borovets
Väitlejad: Nele Ruubel, Andero Uusberg, Ringa Raudla, Liina Naaber
Treener: Katrin Viru
Kohtunik: Mihkel Rebane

1999 - Horvaatia, Veli Losinj
Väitlejad: Triinu Gröön, Kaja Kuusik, Reimo Sildvee
Treener: Ringa Raudla
Kohtunik: Margo Loor
Üldkogu: Katrin Viru

2000 - Poola, Ustron
Väitlejad: Mae Parve, Daniel Poslawski, Ragnar Siil
Treener: Liisa Past
Õpetajad: Ülle Salumäe, Katrin Aava, Merle Kaldjärv
Üldkogu: Katrin Viru

2001 - Venemaa, St. Peterburg
Väitlejad: Rosa Rotko, Madis Tüür, Karin Vene
Treener: Henri Enniste
IDEA treener: Liisa Past
Üldkogu: Katrin Viru

2002 - Slovakkia, Podbanske
Väitlejad: Kristiina Esop, Kaarel Oja, Heleri Saarik
Treener: Andero Uusberg
Lisavõistkond: Rapla Vesiroosi Gümnaasium - Marianne Medar, Katrin Kabral ja Kadri Tammar
IDEA treener: Liisa Past
Üldkogu: Katrin Viru

2003 - Sloveenia, Ljubljana
Väitlejad: Birgit Rootsi, Laura Tibbo, Rainer Küngas
Treener: Margo Loor
Lisavõistkond: Rapla Vesiroosi Gümnaasium - Katrin Kabral, Ragne Riim ja Evelin Andrespok
Vaatlejad: Katrin Viru ja Karin Vene
IDEA treener: Liisa Past

2004 - Eesti, Roosta
Väitlejad: Kadi Epler, Märt Pärsimägi, Tajo Oja, Martin Ojala, Inga Jaagus, Ragne Riim, Evelin Andrespok, Kerttu Mäger, Kair Käsper, Martin Kõiva, Kiira Nauts
Treener: Maarja Teder
Korraldajad: Katrin Viru, Karin Vene, Margo Loor, Liina Naaber, Käsper Kivisoo, Rainer Küngas, Liisa Past (oli ka IDEA treener), Madis Tüür, Kaarel Oja, Pille Heido, Helina Loor, Andero Uusberg, Kajar Kase ja Matti Laarmaa

2005 - Makedoonia, Struga
Väitlejad: Siim Vahtrus, Mihkel Nurm, Anna Karolin, Liisa Loog
Treener: Evelin Andrespok
IDEA treenerid: Karin Vene, Kajar Kase, Andero Uusberg, Liisa Past
Üldkogu: Katrin Viru
Turniiridirektor: Margo Loor

2006 - Rumeenia, Predeal
Väitlejad: Sigrid Solnik, Mariliis Mets, Liisa Loog
Treener: Kerttu Mäger
IDEA treenerid: Kajar Kase, Andero Uusberg, Liisa Past, Evelin Andrespok
Üldkogu: Katrin Viru
Turniiridirektor: Margo Loor

2007 Tšehhi
Väitlejad: Andreas Elme, Hanna Nõmm, Gea Lepik
Treener: Anna Karolin
IDEA treener: Evelin Andrespok
Üldkogu: Katrin Viru
Turniiridirektor: Helina Loor

2008 Bulgaaria
Väitlejad: Agnes Urbanik, Martin Mets, Age Tomson
Treener: Siim Vahtrus
IDEA treener: Anna Karolin
Turniiridirektor: Helina Loor
Peakohtunik: Kajar Kase

2009 Bosnia-Hertsegoviina
Väitlejad: Sten Andreas Ehrlich, Marti Reek, Paul-Matis Türnpuu
Treener: Anna Karolin

2010 Holland
Väitlejad: Sten Andreas Ehrlich, Martin Kiik, Kaspar Kelder
Treener: Anna Karolin
Saavutus: jõudsid poolfinaali, Martin Kiik oli individuaalarvestuses 10. parim kõneleja
IDEA treenerid: Kai Klandorf, Anna Karolin

2011 Türgi
Väitlejad: Karl Kontus, Helery Maidlas, Kristin Parts
Saavutus: jõudsid oktofinaalidesse
Treener: Age Tomson
IDEA treenerid: Anna Karolin, Margo Loor

2012 Mehhiko
Väitlejad: Katriin Bachmann, Kristin Parts, Deivi Õis
Saavutus: jõudsid veerandfinaali
Treener: Viktor Nikonov
IDEA treener: Anna Karolin

2013 Iirimaa
Väitlejad: Kätliin Lember, Diana Oidingu, Vikki Perijainen
Treener: Herman Kelomees
Saavutus: jõudsid poolfinaali, Vikki Perijainen oli individuaalarvestuses 10. väitleja
IDEA treener: Kai Klandorf

Keskkoolide maailmameistrivõistlused väitlemises (World Schools Debating Championships/WSDC)

1998 Iisrael
Väitlejad: Andreas Kaju, Artur Taevere, Mihkel Pere
Treener: Mihkel Rebane

1999 Suurbritannia
Väitlejad: Andero Uusberg, Ringa Raudla, Liina Naaber, Vesal Vojdani, Maarja Üüde
Treener: Katrin Aava
Kohtunik: Artur Taevere

2000 USA
Väitlejad: Karin Palo, Elmer Muna, Toomas Roolaid, Maarja Veeber
Treener: Margarita Hanschmidt

2001 Lõuna-Aafrika Vabariik
Väitlejad: Liisa Tallinn, Rosa Rotko, Daniel Poslawski, Adrian Bachmann
Treener: Andreas Kaju
Kohtunik: Katrin Viru

2002 Singapur
Väitlejad: Maarja Teder, Karin Vene, Daniel Poslawski, Morten Ritso
Treener: Henri Enniste
Kohtunikud Ragnar Siil ja Katrin Viru

2003 Peruu
Väitlejad: Kaarel Oja, Heidi Mallene, Helen Ratso, Liisa Üüde
Treener: Andero Uusberg
Kohtunik: Katrin Viru

2004 Saksamaa, Stuttgart
Väitlejad: Liisa Üüde, Helen Ratso, Martin Ojala, Tajo Oja, Inga Jaagus
Treener: Karin Palo
Kohtunikud: Pille Heido, Katrin Viru

2005 Kanada, Calgary
Väitlejad: Tajo Oja, Kadi Epler, Holger Nõmm, Martin Mäesalu, Mart Moora
Treener: Pille Heido
Kohtunik: Karin Palo

2006 Suurbritannia, Wales
Väitlejad: Jaanus Korjas, Marek Sirendi, Liiri Oja, Klairi Liis, Ellen Murula
Treener: Ragnar Siil
Kohtunik: Toomas Roolaid

2007 Lõuna-Korea, Seoul
Väitlejad: Herman Kelomees, Viktor Nikonov, Marta Pulk, Klairi Liis, Eva Sule
Treener: Tajo Oja
Kohtunik: Ragnar Siil

2008 Amerika Ühendriigid, Washington
Väitlejad: Martin Kiik, Kaspar Kelder, Viktor Nikonov, Elise Saulus, Sandra Sillaots
Treener: Tajo Oja
Kohtunik: Karin Palo

2009 Kreeka, Ateena
Väitlejad: Martin Kiik, Kaspar Kelder, Karmen Kütt, Hannes Nõgisto, Sandra Sillaots
Treener: Tajo Oja
Kohtunikud: Karin Palo ja Morten Ritso

2010 Katar, Doha
Väitlejad: Martin Kiik, Rauno Kiviloo, Karmen Kütt, Paul-Richard Lettens
Treener: Liiri Oja
Kohtunikud: Eva Sule ja Ragnar Siil

2011 Šotimaa, Dundee
Väitlejad: Martik Kiik, Paul Richard Lettens, Rauno Kiviloo, Anette Vetik, Rene Kukk
Treener(id): Kaspar Kelder & Anna Karolin

2012 Lõuna-Aafrika Vabariik, Kaplinn
Väitlejad: Anette Vetik, Kristin Parts, Rene Kukk
Treener: Kaspar Kelder

2013 Türgi, Antalya
Väitlejad: Deivi Õis, Anette Vetik, Rene Kukk
Treener: Kaspar Kelder
Kohtunik: Sandra Sillaots

2014 Tai, Bangkok
Väitlejad: Deivi Õis, Kätliin Lember, Vikki Perijainen, Carl-Martin Keerberg
Treener: Kaspar Kelder

2015 Singapur
Väitlejad: Vikki Perijainen, Carl-Martin Keerberg, Susanna Vahtramäe, Karl Mattias Sepp
Treener: Viktor Nikonov

2016 Saksamaa, Stuttgart
Väitlejad: Vikki Perijainen, Carl-Martin Keerberg, Tanel Mütt, James Paul Arney, Markus Laanoja
Treener: Kristin Parts & Siim Ruul
Saavutus: Kaheksandikfinaali pääsemine.

Tudengite Euroopa meistrivõistlused (European Universities Debating Championships/ EUDC)

1999 Rotterdam
Väitlejad: Enn Metsar- Kristi Hakkaja
saavutus: ESL finalistid

2000 Aberdeen
Väitlejad: Enn Metsar- Kristi Hakkaja
saavutus: ESL I koht

2001 Ljubljana/Portoroz
Väitlejad: Enn Metsar – Kristi Hakkaja; Mai-Liis Raud - Maia-Liisa Villig

2002 Haifa
-

2003 Zagreb
Väitlejad: Madis Kase - Raiko Uri

2004 Durham
Väitlejad: Kristjan Rattus - Mai-Liis Raud

2005 Cork
-

2006 Berliin
Väitlejad: Uve Poom – Allan-Hermann Pool (Tallinn)

2007 Koc/Istanbul
Väitlejad: Anna Karolin - Holger Nõmm (Tartu), Uve Poom – Allan-Hermann Pool (Tallinn)

Saavutused: Tallinn- ESL I koht, Tartu- ESL poolfinalistid, ESL individuaalarvestuses Anna Karolin 6. koht ja Uve Poom 9. koht.

2008 Tallinn
Väitlejad: Anna Karolin - Holger Nõmm (Tartu), Silva Otti – Tajo Oja (Tartu), Märt Pärsimägi – Aare Pere (Tartu)
Dummy-tiim: Sandra Sillaots, Karl Läll, Martin Kiik, Jevgeni Soots, Kaspar Kelder, Karin Palo, Morten Ritso, Hannes Nõgisto
Kohtunikud: Siim Ruul, Mart Moora, Käsper Kivisoo, Maia-Liisa Anton, Marianna Drozdova, Maria Kesa, Marko Palo, Silver Suun, Kaarel Roostar, Marek Sirendi, Mihhail Jevdokimov, Kajar Kase 
Korraldajad: Helina Loor, Uve Poom, Margo Loor, Maarja Teder, Liina Naaber, Ilja Mitrofanov, Andero Uusberg, Kair Käsper, Martin Aher, Marja Leisk, Triin Sikk, Pille Heido, Karin Palo, Matti Laarmaa, Madis Tüür, Marianne Medar, Martin Tiitmaa, Aire Veskimäe, Aare Pere, Marianna Drozdova, Mihhail Jevdokimov, Anna Karolin

2009 Newcastle
Väitlejad: Silver Suun – Maria Kesa (Tallinn); Anna Karolin – Holger Nõmm (Tartu)
Asepeakohtunik: Uve Poom
Kohtunik: Mihhail Jevdokimov

2010 Amsterdam
Väitlejad: Silver Suun & Maria Kesa (Tallinn)
Kohtunikud: Anna Karolin, Sten Andreas Ehrlich
Saavutus: Anna Karolin hindas kohtunikuna main break veerandfinaali

2011 Galway
Väitlejad: Elise ja Viktor Nikonov (Tallinn), Kaspar Kelder ja Sten Andreas Ehrlich (Tartu)

2012 Belgrad
Väitlejad: Kaspar Kelder - Viktor Nikonov (Tallinn), Anna Karolin - Sten Andreas Ehrlich (Tallinn)
Kohtunik: Mihhail Jevdokimov
Saavutus: Tallinn - ESL finalistid, Tartu - ESL veerandfinalistid. ESL individuaalarvestuses Viktor Nikonov 4. koht ja Anna Karolin 9. koht. Mihhail Jevdokimov hindas kohtunikuna finaalvoore. 

2013 Manchester
Väitlejad: Viktor Nikonov - Mihhail Jevdokimov (Tallinn A), Katriin Bachmann - Marcus Niin (Tallinn B); Anna Karolin - Kaspar Kelder (Tartu A), Helery Maidlas - Kristin Parts (Tartu B)
Saavutus: Tallinn A - ESL poolfinalistid

2014 Zagreb
Väitlejad: Kristin Parts - Kaspar Kelder (Tartu A), Lauri Kriisa (Leiden C)
Saavutus: Tartu A - ESL poolfinalistid, Leiden C jõudis ESL veerandfinaali tie-breaki. ESL individuaalarvestuses Kaspar Kelder 6. koht.

2015 Viin
Väitlejad: Kristin Parts - Kaspar Kelder (Tartu A), Kätliin Lember - Rauno Kiviloo (Tartu B), Oskar Gross (Helsinki B)
Saavutus: Tartu A - ESL poolfinalistid


Tudengite maailmameistrivõistlused väitlemises (World Universities Debating Championships/ WUDC)

2009 Cork Worlds, Iirimaa

Väitlejad: Maria Kesa & Silver Suun (Tallinn), Anna Karolin ja Holger Nõmm (Tartu)

Kohtunik: Mihhail Jevdokimov

Saavutus: Maria Kesa & Silver Suun jõudsid ESL poolfinaali

2011 Botswana Worlds, Botswana

Kohtunik: Anna Karolin

2012 De La Salle Worlds, Filipiinid

Kohtunik: Anna Karolin

2016 Thessaloniki, Kreeka

Väitlejad: Kristin Parts & Kaspar Kelder (Tartu A)


Eesti meistrivõistlused

Eesti keskkoolide meistrivõistlused väitlemises


1996
I koht: Rapla Vesiroosi Gümnaasium
Triin Reinsalu, Janek Kivimurd, Lauri Jalukse
II koht: Tallinna Inglise Kolledž

1997
I koht: Tallinna Inglise Kolledz
Andreas Kaju, Mihkel Pere, Artur Taevere
II koht: Viljandi Maagümnaasium
Marko Lepik, Erik Moora, Triinu Vadi

1998
I koht: Tallinna Inglise Kolledz
Lili Vojdani, Maarja Üüde, Nele Ruubel
II koht: Rapla Ühisgümnaasium
Andero Uusberg, Märt Avandi, Mihkel Nurm

1999
I koht: Carl Robert Jakobsoni Gümnaasium
Ringa Raudla, Lagle-Katrin Lembavere, Triinu Gröön
II koht: Reaalkool
Mari Pekri, Nele Kaldjärv, Jürgen Kallo

2000
I koht: Gustav Adolfi Gümnaasium
Toomas Roolaid, Ragnar Siil ja Hanna-Liis Kaarlep
II koht: EBS
Villu Valdma, Keit Lillemäe, Mihkel Meerits

Kõnelejate arvestus:
I koht: Ragnar Siil (Gustav Adolfi Gümnaasium)
II koht: D. Poslawski (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: K. Kuusik (Tallinna Prantsuse Lütseum)

2001
I koht: Paide Ühisgümnaasium
Marko Uibu, Kristi Luts ja Janika Tobi
II koht: Tallinna 21. Kool
Karin Vene, Maili Tannenberg, Ann Rannus
 
Kõnelejate arvestus: 
I koht: D. Poslawski (Tallinna Inglise Kolledž) 
II koht: R. Rotko (Pirita Majandusgümnaasium)
III koht: M. Uibo (Paide Ühisgümnaasium) 

2002
I koht: Reaal/RÜG
Kaarel Oja, Rainer Küngas, Uku Uusberg
vene keeles Jevgeni Tamjar, Aleksandr Hobotov, Aleksei Ivanov
II koht: Tallinna Inglise Kolledz
Morten Ritso, Helen Ratso, Liisa Üüde

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Kaarel Oja (Reaal/RÜG)  
II koht: H. Saarik (Hugo Treffneri Gümnaasium) 
III koht: M. Laidra (Pirita Majandusgümnaasium)  

2003
I koht: Reaal/RÜG
Kaarel Oja, Rainer Küngas, Uku Uusberg
vene keeles Vladimir Funtikov, Maria Magerova
II koht: Tallinna 21. Kool/Tallinna Inglise Kolledz
Katrin Juhandi, Laura Tibbo, Martin Ojala

Kõnelejate arvestus:   
I koht: Kaarel Oja (Reaal/RÜG)   
II koht: H. Saarik (Hugo Treffneri Gümnaasium) 
III koht: T. Oja (Miina Härma Gümnaasium)  

2004
I koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Martin Mäesalu, Märt Pärsimägi, Mart Moora
II koht: Tallinna Reaalkool
Ove Kangur, Holger Nõmm, Richard Meitern

Kõnelejate arvestus:    
I koht: Märt Pärismägi (Hugo Treffneri Gümnaasium)    
II koht: Helen Ratso (Tallinna Inglise Kolledž)  
III koht: Inga Jaanus (Hugo Treffneri Gümnaasium)   

2005
I koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Mariliis Mets, Sigrid Solnik, Mart Moora
II koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Martin Mäesalu, Märt Pärsimägi, Kadi Epler

Kõnelejate arvestus:
I koht: Mart Moora (Hugo Treffneri Gümnaasium)
II koht:Kadi Epler (Hugo Treffneri Gümnaasium)
III koht: Tajo Oja (Miina Härma Gümnaasium)

2006
I koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Mariliis Mets, Sigrid Solnik, Mart Moora
II koht: Hugo Treffneri Gümnaasium, Rocca al Mare kool
Eva Sule, Anna Karolin, Liisa Loog 

Kõnelejate arvestus: 
I koht: Anna Karolin (Hugo Treffneri Gümnaasium)
II koht: Jaanus Korjas (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: Mart Moora (Miina Härma Gümnaasium) 

2007
I koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Gea Lepik, Epp Sinisaar, Agnes Urbanik
II koht:Tallinna Prantsuse Lütseum ja Gustav Adolfi Gümnaasium
Ellen Murula, Klairi Liis, Karin Öövel

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Jaanus Korjas (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Ellen Murula (Tallinna Prantsuse Lütseum)
III koht: Karin Öövel (Tallinna Prantsuse Lütseum)  

2008
I koht: Miina Härma Gümnaasium
Marleen Pedjasaar, Sille Rästas, Lauri Kriisa
II koht: Tallinna Reaalkool
Viktor Nikonov, Kaarel Roostar, Uku Talmar

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Gea Lepik (Hugo Treffneri Gümnaasium)
II koht: Agnes Urbanik (Hugo Treffneri Gümnaasium)
III koht: Viktor Nikonov (Tallinna Reaalkool)   

2009
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Sandra Sillaots, Paul-Matis Türnpu, Joosep Raudsepp
II koht: Miina Härma Gümnaasium
Marleen Pedjasaar, Sille Rästas, Lauri Kriisa

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Sandra Sillaots (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)
II koht: Kai Allikas (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)
III koht: Paul-Matis Türnpuu (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)   

2010
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Kaspar Kelder, Sten Andreas Ehrlich, Martin Kiik
II koht: Tartu Kommertsgümnaasium
Maarja Pild, Laura Mägi, Hans Eschbaum 

2011
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Kaisa Margus, Sten Andreas Ehrlich, Martin Kiik
II koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Eleen Änilane, Juhan Koppel, Silver Lulla  

2012
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Rene Kukk, Deivi Õis, Anette Vetik
vene keeles Anna Kolodkina, Natalja Kupavõh, Maksim Lavrov
II koht: Pärnu Ühisgümnaasium / Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Karl Kontus, Helery Maidlas, Kristin Parts

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Kristin Parts (Pärnu Ühisgümnaasium)
II koht: Rene Kukk (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: Anette Vetik (Tallinna Inglise Kolledž) 

2013
I koht: Pärnu Koidula Gümnaasium / Noarootsi Gümnaasium
Karl Martin Jaup, Kristo Ment, Hanna-Stina Sonts, Doro Martis
vene keeles Mark Suhhin, Jevgeni Shugurov, Artjom Jegorov

II koht: Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium
Els Heile, Annemari Sepp, Anna-Liisa Saavaste

2014
I koht: Tallinna Inglise Kolledž / Tallinna Reaalkool
Sille-Liis Männik, Kätliin Lember, Kerli Kalk
vene keeles Fjodor Bezrukov, Savva Leshihhin, Sofija Senicenkova

II koht: Hugo Treffneri Gümnaasium
Kaur Kristjuhan, Jerzy Edward Kaplinski, Jüri Lääs

2015
I koht: Tallinna Inglise Kolledž / Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium / Tallinna Tehnikagümnaasium
Vikki Perijainen, Susanna Vahtramäe, Karl Mattias Sepp, Erik Haamer

II koht: Hugo Treffneri Gümnaasium / Miina Härma Gümnaasium
Maria Johanna Kull, Liisi Voll, Elisabeth Niido

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Vikki Perijainen (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Carl-Martin Keerberg (Hugo Treffneri Gümnaasium)
III koht: Susanna Vahtramäe (Tallinna Inglise Kolledž) 

2016

I koht: Tallinna Inglise Kolledž, Miina Härma Gümnaasium, Hugo Treffneri Gümnaasium
Vikki Perijainen, Elisabeth Niido, Carl-Martin Keerberg

II koht: Pärnu Koidula Gümnaasium
Uku-Laur Jagomägi, Rauno Kivimägi, Oskar Samuel Rebane

Kõnelejate arvestus:
I koht: Vikki Perijainen (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Tanel Mütt (Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium)
III koht: Carl-Martin Keerberg (Hugo Treffneri Gümnaasium)

Eesti tudengite meistrivõistlused väitlemises

1999
I koht: Enn Metsar - Heiko Pääbo(mõlemad Tartu)
II koht: Mihkel Pere- Käsper Kivisoo (mõlemad Tartu)

2000
I koht: Kristi Hakkaja - Enn Metsar (mõlemad Tartu)
II koht: Merlin Kanter - Liina Naaber (mõlemad Tartu)

Kõnelejate arvestus:  
I koht:  Andreas Kaju (Taru Ülikool)
II koht: Käsper Kivisoo
III koht: Nele Ruubel


2001
I koht: Kirke Saar – Anu Piirisild (Tallinn)
II koht: Henri Enniste – Reimo Sildvee (Tartu-Tallinn)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Kirke Saar (Tallinn)
II koht: Henri Enniste (Tartu Ülikool)
III koht: M. Lepik

2002
I koht: Kristi Hakkaja - Enn Metsar (Tartu)
II koht: Liina Naaber – Käsper Kivisoo (Tartu)

2003
I koht: Andero Uusberg – Kajar Kase (Tartu)
II koht: Henri Enniste – Reimo Sildvee (Tartu-Tallinn)

2004
I koht: Raiko Uri – Madis Kase (SSE Riia)
II koht: Maarja Teder – Pille Heido (Tartu)

2005
I koht: Mai-Liis Raud - Maia-Liisa Anton (Tartu)
II koht: Enn Metsar - Kristi Hakkaja (Tartu)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: H. Saarik 
II koht: K. Kase (Tartu)
III-IV koht: P. Heido (Tartu)
III-IV koht: I. Jaagus

2006
I koht: Uve Poom - Allan-Hermann Pool (Tallinn)
II koht: Silva Otti - Aare Pere (Tartu)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Oove Kangur 
II koht: Kadi Epler (Tartu Ülikool)
III koht: Holger Nõmm (Tartu Ülikool) 

2007
I koht: Anna Karolin - Holger Nõmm (Tartu)
II koht: Uve Poom - Allan-Hermann Pool (Tallinn)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Holger Nõmm (Tartu Ülikool)
II koht: Anna Karolin (Tartu Ülikool)
III-IV koht: Klairi Liis
III-IV koht: Raiko Uri 

2008
I koht: Andero Uusberg – Kajar Kase (Tartu Ülikool)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Kerttu Mäger
II koht: Gerli Kilusk
III koht: Kajar Kase (Tartu Ülikool) 

2009
I koht: Siim Vahtrus – Märt Pärsimägi (Tartu Ülikool)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Anna Karolin (Tartu Ülikool)
II koht: Siim Ruul
III-IV koht: Silver Suun
III-IV koht: Sten Andreas Ehrlich

Alates 2010. aastast asendati tudengite meistrivõistlused kõigile avatud BP Eesti meistrivõistlustega

BP Eesti meistrivõistlused

2010

I koht: Martin Mäesalu (Tartu Ülikool) ja Sten Andreas Ehrlich (Tallinna Inglise Kolledž)

Kõnelejate arvestus:  
I koht: Martin Mäesalu (Tartu Ülikool)
II koht: Kajar Kase (Tartu)
III koht: Sten Andreas Ehrlich (Tallinna Inglise Kolledž)

2011

I koht: Sten Andreas Ehrlich ja Martin Kiik (Tallinna Inglise Kolledž)

Kõnelejate arvestus:
I koht: Martin Kiik (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Sten Andreas Ehrlich (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: Kaspar Kelder (Tartu Ülikool)

2012

I koht: Viktor Nikonov ja Kaspar Kelder (Tartu Ülikool)

2013

I koht: Sten Andreas Ehrlich ja Martin Mäesalu (Tartu Ülikool)

Alates 2014. aastast nimetati BP Eesti meistrivõistlused ümber Eesti meistrivõistlusteks

Eesti meistrivõistlused

2014

I koht: Kaspar Kelder ja Kristin Parts (Tartu Ülikool)

Kõnelejate arvestus:
I koht: Kaspar Kelder (Tartu Ülikool)
II koht: Kristin Parts (Tartu Ülikool)
III koht: Siim Ruul (Tartu Ülikool)

2015 

I koht: Martin Tiitmaa ja Oskar Gross (Director Meedia Debating Society)

Kõnelejate arvestus:
I koht: Siim Ruul (Tartu Ülikool)
II koht: Kristin Parts (Tartu Ülikool)
III koht: Lauri Kriisa (Leiden University)

2016

I koht: Kristin Parts ja Kaspar Kelder (Tartu Ülikool)

Kõnelejate arvestus:
I koht: Kaspar Kelder 
II koht: Sten Andreas Ehrlich
III koht: Kristin Parts

Põhikoolide meistrivõistlused väitluses


 2000
I koht: Rapla Vesiroosi Gümnaasium
Kadri Tammar, Katrin Kabral ja Marianne Medar
II koht: Gustav Adolfi Gümnaasium
Mihkel Laar, Eneli Siirman, Diana Annuka

Kõnelejate arvestus: 
I koht: M. Medar (Gustav Adolfi Gümnaasium)
II koht: H. Ratso (Tallinna Inglise Kolledž) 
III koht: K. Tammar (Tallinna Prantsuse Lütseum) 

 2001
I koht: Gustav Adolfi Gümnaasium
Maria Michelson, Elo Aun ja Martin Leis
II koht: Tallinna Prantsuse Lütseum
Kätlin Põder, Ott Ravgeisha, Helen Piilpärk

Kõnelejate arvestus:  
I koht: A. Kukk (Tartu Linna Laste ja Noorte Maja) 
II koht: S. Savelli (Vanalinna Hariduskolleegium)  
III koht: M. Saar (Tallinna Inglise Kolledž)  
 
2002
I koht: Tartu Laste ja Noortemaja
Gertrud Saks, Märt Pärsimägi ja Andres Reiljan
II koht: Pirita Majandusgümnaasium
Chris Meringo, Marion Reigo, Diane Banhart 

Kõnelejate arvestus:  
I koht: M. Pärsimägi(Tartu Linna Laste ja Noorte Maja) 
II koht: K. Tammar (Rapla Vesiroosi Gümnaasium)  
III koht: M. Reigo (Pirita Majandusgümnaasium)   

2003
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Inger Tark, Gert Kark, Martin Saar
II koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Teet Raadsin, Marta Pulk, Klairi Liis 

Kõnelejate arvestus:   
I koht: M. Saar (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: M. Pulk (Rapla Vesiroosi Gümnaasium)  
III koht: K. Liis (Pirita Majandusgümnaasium)   

2004
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Klairi Liis, Christen laul, Taavi Kivistik
 II koht: Tallinna Prantsuse Lütseum
K. Öövel, H. Kalm, E. Murula

Kõnelejate arvestus:    
 I koht: K. Oovel (Tallinna Prantsuse Lütseum)
II koht: K. Mitt (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)  
III koht: E. Murula (Tallinna Prantsuse Lütseum)    

2005
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Karin Talts, Pääsu Leesment, Liisi Tojak
II koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Kai Allikas, Age Tomson, Helena Sits

Kõnelejate arvestus:      
I koht: Maarja Karmin (Gustav Adolfi Gümnaasium)
II koht: Pääsu Leesment (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)  
III koht: Kärt Pormeister (Tartu Kivilinna Gümnaasium)     

2006
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Kai Allikas, Age Tomson, Helena Sits
II koht: Gustav Adolfi Gümnaasium

Kõnelejate arvestus:       
 I koht: Helena Sits (Gustav Adolfi Gümnaasium)
II koht:Age Tomson (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)  
III koht: Mikael Vaikmae

2007
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Marti Reek, Sten Andreas Ehrlich, Martin Kiik
 II koht: Mart reiniku Gümnaasium
Evelin Rootsi, Triin Kaarde, Anni Haas

Kõnelejate arvestus:         
I koht: Marti Reek (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht:Evelin Rootsi (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)  
III koht: Sten Andreas Ehrlich (Tallinna Inglise Kolledž)

2008
I koht: Tallinna Inglise Kolledž
Marti Reek, Sten Andreas Ehrlich, Martin Kiik 
II koht: Mart Reiniku Gümnaasium
Evelin Rootsi, Ingrid Oovel, Anni Haas

Kõnelejate arvestus:          
I koht: Martin Kiik (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Rauno Kiviloo (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: Anni Haas (Mart Reiniku Gümnaasium)

2009
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Kristine Sepp, Rene Kukk, Anette Vetik

Kõnelejate arvestus:           
I koht: Katri Kreinin (Pärnu Ühisgümnaasium)
II koht: Helery Maidlas (pärnu Ühisgümnaasium) 
III koht: Johannes Kangur (Tallinna Inglise Kolledž)

2010
I koht: 
Anette Vetik, Rene Kukk, Kristiina Sepp   
 II koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Deivi Õis, Kadri-Ann Volverg, Rasmus Simon Rändvee

Kõnelejate arvestus:            
I koht: Deivi Õis (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)
II koht: Kadri-Ann Volverg (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)  
III koht: Anette Vetik

2011
I koht: Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Irena Arslanova, Deivi Õis, Kadri-Ann Volberg
II koht: Tallinna Inglise Kolledž 
Kätliin Lember, Kerli Kalk, Sille-Liis Männik

Kõnelejate arvestus:             
I koht: Irena Arslanova (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)
II koht: Deivi Õis (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)   
III koht: Kätliin Lember (Tallinna Inglise Kolledž)

2012
I koht:Tallinna Inglise Kolledž  
Vikki Perijainen, Hiie Marie Uibo, Mariann Tammaru
II koht: 
Anne-Mai Timuska, Georg Kuusik, Liisi Tarvo

Kõnelejate arvestus:              
I koht: Vikki Perijainen (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Anne-Mai Timuska  
III koht: Mirjam-Kim Rääbits (Tallinna Inglise Kolledž) 

2013
I koht: Miina Härma Gümnaasium
Carl-Martin Keerberg, Oliver Issak, Liisa Ansip
II koht:  
Hendrik Laever, Maria Reinaas, Brigitta Listra

Kõnelejate arvestus:               
I koht: Carl-Martin Keerberg (Miina Härma Gümnaasium)
II koht: Hendrik Laever
III koht: Oliver Issak (Miina Härma Gümnaasium) 

2014
I koht: Pärnu Koidula Gümnaasium
Uku-Laur Jagomägi, Rauno Kivimägi, Oskar Samuel Rebane
II koht:   
Doris Abe, Frida Laigu, Anita Kodanik

Kõnelejate arvestus:                
I koht: Doris Abe 
II koht: Paul Kristjan Kalda
III koht: Uku-Laur Jagomägi 

2015
I koht: Tallinna Prantsuse Lütseum   
Grete-Triin Sulengo, Gamithra Marga, Henrik Rank
II koht:  Miina Härma Gümnaasium
Anniki Mikelsaar, Kristina Koch, Oskar Post

Kõnelejate arvestus:                 
I koht: Anniki Mikelsaar (Miina Härma Gümnaasium)
II koht: Johanna Issak (Miina Härma Gümnaasium)
III koht: Karoliine Pärlin (Miina Härma Gümnaasium)

Alates 2016. aastast selgitati põhikoolide meistrid väja Kesk- ja põhikoolide meistrivõistluste kaudu. 

2016
I koht: Miina Härma Gümnaasium
Karmen Nigul, Karoliine Pärlin, James Paul Arney
II koht: Tallinna Inglise Kolledž
Saskia Bergmann, Triinu Jõgi, Stella Vellevoog

Kõnelejate arvestus: 
I koht: Saskia Bergmann (Tallinna Inglise Kolledž)
II koht: Triinu Jõgi (Tallinna Inglise Kolledž)
III koht: Anniki Mikelsaar (Miina Härma Gümnaasium)